Centralny odkurzacz czesci

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W tradycyjnych odkurzaczach filtry nie są w bycie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie dostają się w miejscu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest ponad bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania jest jednak zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w formy rurek i przewodów, jakie zostaną pochowane w ścianach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania składa się z kilku elementów. Pierwszym i najważniejszym spośród nich istnieje firma centralna. Do niej uzupełnione są sztywne rury, które kierują do centrów ssących umieszczonych w granicach. Końcówkę elastycznego węża zakłada się do najszybszego gniazdka także dzięki temu mocna szybko przystąpić do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna pewno stanowić modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Wciąż jest umiejscowiona w miejscach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej tworzy się z silnika urządzonego w turbinę, która pracuje podciśnienie. Elementem składowym jest jednocześnie separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na głębsze plus młodsze. Im grubszy tym powietrze będzie dobra przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w domu w głównych pomieszczeniach. W domach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy tylko jedno gniazdo ssące.