kfc zarobki
Życie codzienne

Ile zarabia się w KFC?

Młodzi ludzie coraz szybciej pragną się ustatkować i żyć na własny rachunek. Czasami jednak pogodzenie studiów z pracą stanowi niemały problem. Utrudnieniem jest na pewno czas – nie można być w dwóch miejscach jednocześnie, a praca na pełen etat często pokrywa się godzinowo z zajęciami na uczelni. Z drugiej strony większość firm chce zatrudnić osobę, która już skończyła studia i posiada odpowiednie kwalifikacje. Jak zatem zarobić, by nie rezygnować z nauki? Dobrym rozwiązaniem może być praca w KFC – KFC zarobki na rozsądnym poziomie i elastyczny grafik mogą rozwiązać problem.

O pracę w KFC mogą starać się osoby pełnoletnie

Jeśli chcesz podjąć pracę najlepiej będzie, jeśli udasz się osobiście do konkretnej placówki i umówisz się na spotkanie. W dniu rozmowy kwalifikacyjnej miej przy sobie CV, ale pamiętaj także, że jak w każdej branży bardzo istotne jest pierwsze wrażenie. To od niego w dużej mierze zależy pozytywny wynik rozmowy o pracę. Praca w KFC jest bardzo różnorodna – zaczynając od obsługi kasy fiskalnej, przez obsługę klienta, na przygotowywaniu potraw w kuchni kończąc. Każde stanowisko wymaga innego podejścia i umiejętności oraz generuje inne zarobki. Dokładny podział stanowisk wygląda następująco:

Członek załogi,

Młodszy instruktor,

Młodszy kierownik zmiany,

Kierownik zmiany,

Asystent kierownika,

Kierownik restauracji,

Kierownik regionalny,

Kierownik dystryktu,

Brand president

Gdy już uda ci się otrzymać pracę w KFC zapewne rozpoczniesz ją od podstaw jako członek załogi
Na początku czeka cię szkolenie BHP oraz poznanie ogólnych zasad panujących w restauracji. Kolejnym krokiem będzie szkolenie dotyczące obsługi klienta i ogólnie rzecz biorąc – pracy na otrzymanym przez ciebie stanowisku. Nie obawiaj się drobnych potknięć. Pierwsze kroki będziesz stawiać pod okiem opiekuna, który w razie potrzeby pomoże i skoryguje ewentualne błędy. Otrzymasz także pomoc w postaci materiałów, z których dowiesz się na co zwrócić uwagę podczas pracy. Co ważne, na podstawie tych samych materiałów w późniejszym czasie odbywają się testy, a ich wysoki wynik może zapewnić ci wyższe zarobki, a nawet awans! Skup się więc na obowiązkach i poznaniu standardów KFC od samego początku.

KFC zarobki a warunki zatrudnienia

Dla wielu dobrą wiadomością będzie, że KFC z reguły zatrudnia na umowę o pracę, umowy zlecenie występują w małej ilości przypadków. Jeśli wystąpi konieczność pracy na nocnej zmianie, możemy liczyć na wyższą stawkę godzinową. Poza tym, przy pracy powyżej 6 godzin, przysługuje nam także 20 minutowa przerwa, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel, na przykład spożycie posiłku. Należy zwrócić uwagę, że jest to praca wymagająca stania na nogach przez dłuższy czas, a także niemal ciągłej aktywności i utrzymywania skupienia, aby efektywnie obsłużyć klientów i nie popełniać błędów. Nie jest to więc wbrew pozorom zajęcie zupełnie łatwe i przyjemne. Za to nie będziemy mogli z pewnością narzekać na nudę czy monotonię, bo możemy być pewni, że cały czas będzie się coś działo.

KFC zarobki

Skoro mowa o zarobkach, warto przybliżyć ten temat. Każdy kto planuje rozpoczęcie pracy w KFC zarobki traktuje jako priorytet – elastyczne godziny pracy to przyjemny gratis i udogodnienie. Na początku swojej kariery możesz liczyć na stawkę 10,5zł na godzinę brutto. Pamiętaj jednak, że KFC daje ci możliwość szybkiego awansu, zatem zarobki szybko mogą stać się wyższe. Dla porównania – instruktor zarabia ok. 2 000zł netto, zastępca kierownika może liczyć już na zarobki 3 500zł netto, a kierownik restauracji otrzymuje nawet 5 000zł! Ponadto jako pracownik KFC możesz za symboliczną złotówkę spożyć w godzinach pracy wybrany posiłek, a także otrzymasz kartę rabatową z 25% zniżką na posiłki we wszystkich restauracjach KFC. Nie zapominajmy o premiach! Dużym plusem jest również organizowanie i opłacanie przez firmę ciekawych szkoleń, z których możesz korzystać w ramach podnoszenia kwalifikacji.

 

Praca w KFC – opinie

Tradycyjnie ile jest osób, tyle opinii. Tak więc spotkać się można z zarówno kompletnie negatywnymi, jak i mocno pozytywnymi opiniami dotyczących pracy w sieci KFC. Z pewnością dużo zależy od lokacji. Różnić się może oczekiwaniami kierownika i atmosferą KFC w jednej miejscowości od tego w drugiej. Nie da się zaprzeczyć, że praca w restauracji typu fast food wiąże się z dużym pośpiechem i pracą pod presją czasu, jest to jednak typowe dla branży gastronomicznej. Problemem dla niektórych może okazać się również konieczność obsługiwania trudnych klientów, którzy często zdarzają się w tego typu przybytkach. Z drugiej strony umiejętności, które to wykształca mogą przydać się w wielu zawodach, więc można uznać to za inwestycję na przyszłość. Jeśli zna się osobę pracującą w tym konkretnym KFC, które nas interesuje, najlepiej zasięgnąć opinii właśnie u niej.

Czy warto pracować w KFC?

Osobom, które nie mają dużego doświadczenia i nie zakończyły jeszcze procesu kształcenia wyższego może być ciężko odnaleźć się na rynku pracy. KFC jest z pewnością ciekawą opcją do rozważenia, ale dużo zależy od indywidualnych warunków. Może być dla każdego dużym plusem elastyczny grafik, który pozwoli pogodzić pracę z nauką. Z pewnością oferta KFC jest gratką dla osób ambitnych, które lubią widzieć jasną ścieżkę awansu i czuć, że ich zaangażowanie i wysiłek będą nagrodzone. Chociaż zaczynać trzeba od przysłowiowego zera, nic nie stoi na przeszkodzie, aby osiągnąć sukces. Nie jest to tylko wbrew obiegowej opinii praca dla studentów – każdy może się jej podjąć, jeśli uważa, że będzie dla niego odpowiednia. W KFC zarobki podstawowe nie są może imponujące, ale na pozycjach z podobnymi wymaganiami (a więc prawie żadnymi) spodziewać się można co najwyżej podobnych albo gorszych.

 

Praca w KFC oferuje KFC zarobki na różnym poziomie. To od ciebie w dużej mierze zależy, ile będziesz zarabiać. Nie tylko studenci mogą wiele zyskać podejmując się pracy w KFC. Elastyczne godziny pracy są idealnym rozwiązaniem także dla tych, którzy z powodu innych obowiązków nie mogą pozwolić sobie na pracę w pełnym wymiarze godzin, bądź mogą pracować tylko o określonej porze. Każdy może znaleźć tu pracę dostosowaną do swoich potrzeb. Warto spróbować, prawda?

Podziel się
error